«В общении сила людей”, або Чому ТПП Івано-Франківська опинилась на вулиці

Василь Васильович Гуменюк – президент Івано-Франківської торгово-промислової палати. Народився в селі Олежків на Снятинщині. Після служби в армії, вступив до Львівського університету на юридичний факультет. Згодом працював інструктором Івано-Франківського облвиконкому, відтак головою Яремчанського міськвиконкому. Був головою Івано-Франківської митниці...

Торгово-промислова палата

- Я очолюю Івано-Франківську торгово-промислову палату. В кожному регіоні є така палата. Але тільки у нас виникли надзвичайні проблеми: усіх наших працівників виселили на вулицю з приміщення, яке ми відремонтували й привели у порядок. Ми більше мільйона грошей вклали в реконструкцію і сьогодні воно оцінюється десь у 2 млн. 300 тис. грн. Але ось Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти вирішив забрати це приміщення і подав нас до суду. Проте, рішенням суду нас зобов’язали звільнити наше приміщення по вул. Розумовського, 9. Потім Вищий Господарський суд скасував це, а Верховний суд - постанову Вищого господарського суду, і справу направили на новий розгляд до господарського суду Івано-Франківської області.

 

- І зараз вас не пускають на роботу?

 

- Та не тільки мене, але й 65 працівників: 8 місяців люди ходять по задвірках. Виконавча служба поставила охорону і ми не можемо увійти в своє приміщення, яке наша влада вирішила чомусь віддати організації «центру оцінювання знань». Так внаслідок цього конфлікту наші працівники вже 7 місяців не отримують заробітної плати.

- Враховуючи важливість ТПП для економіки регіону, влада якось реагує на ці події? Ви звертались до губернатора?

 

- Ну, по-перше, «губернатор» - це взагалі не українське слово, не знаю, чому у нас так називають голову ОДА. Наш голова - Микола Васильович Палійчук. Я скажу так: він почав зловживати своїм службовим становищем щодо торгово-промислової палати. Я відкрито можу сказати, він зробив все для того, щоб в Івано-Франківську знищити торгово-промислову палату. Влада нам рекомендуює переселятися в промислове приміщення УТОС на вулиці Льотчиків, на краю міста. Але як ми можемо йти в промислове приміщення без вікон, без дверей, і так далі?  Мені здається, що пан Палійчук, як губернатор, і вся його команда, не знають народного господарства, вони не знають міжнародної ситуації, не знають міжнародних зв’язків і функцій торгово-промислової палати. Ви подумайте собі тільки - Україна вступила у СОТ, а в Івано-Франківську закривають торгово-промислову палату?!!

Верховний Суд ліквідував всі попередні рішення і тепер ми повинні вселитися в наше приміщення. Ось щойно ми отримали постанову державної виконавчої служби Івано-Франківського управління юстиції що ми маємо право вернутися в наше приміщення. Крім того цією ж постановою скасовано чинність арешту нашого майна.

- А хто фінансує ТПП?

- В нас не державне фінансування, ми самі заробляємо гроші. В рік ми надаємо послуг на 3 млн. 400 тис.грн. На 70% - це видача сертифікатів, доручень уряду. Уряд зобов’язав і доручив торгово-промисловій палаті видавати сертифікати про походження товарів.

- Може ТПП в нас не цінується, тому що регіон не промисловий. А яке ставлення до ваших колег в сусідніх областях?

 

- В них нема таких проблем. З мене просто сміються. Ну що це таке? А де закон? А де «закон - один для всіх», як обіцяв наш Ющенко?

Про Ющенка і про губернатора

- Відомо, що ви дружили з Віктором Андрійовичем, десятки разів мандрували Карпатами, ходили на Говерлу…

- Я його дуже-дуже давно знаю. Мене з ним познайомив покійний Вадим Гетьман, він ще працював у банку «Україна» начальником підрозділу. Ну, що я можу сказати, я ніколи не міг собі уявити, що так може мінятись людина, дійшовши до посади Президента.  Перед президентськими виборами 2004 року я Віктору Андрійовичу вручив свою особисту булаву, яку мені подарили на 50-річчя. Я йому кажу: «На, Вітя, держи – це тобі гетьманська булава і бути тобі Президентом України». Це було сказано мною ще задовго до виборів, в Івано-Франківському аеропорту, при багатьох свідках.

- То, можливо, губернатор заздрить вашим стосункам з Президентом?

- Я вам скажу, що я знаю не тільки Президента, але й нашого губернатора ще від малого. Я добре знав його батька,  Василя Миколайовича, – уже покійного нині. Вони самі з Ворохти. А я працював керівником Яремчанського міськвиконкому. Тоді в радянські часи були інші порядки і от батька пана Палійчука тоді незаконно звільнили з посади голови Ворохтянської селищної ради. Про це просив тоді директор лісокомбінату. Хтось написав, що його тесть був греко-католицький священик з Тернопільщини. От і звільнили. А потім з таким тавром тяжко було десь влаштуватися на роботу. Ми з ним були дуже близькі друзі. Тоді вдалося його влаштувати директором станції техобслуговування автомобілів ВАЗ на Яблунецькому перевалі. Тоді ВАЗовська станція була одна в м. Івано-Франківську і ще одна на Яблунецькому перевалі. А наступна аж у Мукачево.

- Тоді не зрозуміло чому у Вас з головою ОДА тепер такі дивні стосунки? Може конкуренція за доступ до Президента?

- Я вважаю сьогодні, що це є політичні переслідування. На моє переконання, керівник області повинен бути досвідченим фахівцем, пройти всі шляхи від низу до верху управління. Микола Васильович, я думаю, був призначений по протекції (я дуже добре знаю його тітку – пані Руслану і всі нюанси його призначення), але з етичних мотивів не буду розказувати.

Голова ОДА просто не усвідомлює значення торгово-промислової палати. Уявіть собі, що 18 дипломатичних представників з різних держав я приймав під приміщенням торгово-промислової палати, кажу їм: «вибачте, у нас там аварія», і просто, щоб не псувати імідж нашого краю, відвів їх до ресторану, а потім повіз на екскурсію в Яремче. І таке відношення влади до нас ще раз свідчить про наш український менталітет і про нашу натуру – між нами немає нормального спілкування. До речі, мені колись сказав Любимов: «в общении сила людей»…

Про Любимова й Висоцького

 

- Так ви були знайомі з Юрієм Любімовим?

 

- Так, і не тільки з ним, але й з багатьма акторами театру «на Таганці». І з Володимиром Висоцьким також. Після навчання у Львівському університеті я отримав посаду першого заступника командира всеукраїнського будівельного загону в Тюменській області - я тісно співпрацював з керуючим трестом. А це була дуже талановита людина, лауреат державної премії Ігор Кидбая, абхазець. Він одружився з актрисою Тетяною Жуковою з «Таганки», яка, власне, нас і звела з Володимиром Висоцьким та Юрієм Любімовим. Так от, я багато разів спілкувався з ними, був в різних ситуаціях. Висоцький знав, що я з Західної України.

Одного разу, у вечір 13 січня, перед Василем (День святого Василя Великого – авт.) , після спектаклю на Таганці (а туди було попасти дуже складно) Висоцький запросив мене на сцену і каже: «В нас в гостях гость из Прикарпатья, из Западной Украины». І ось він виходить з гітарою і співає пісню: «Лучше гор могут быть только горы». Це для мене була надзвичайно велика честь.               

Багато разів я зустрічався з Володимиром Висоцьким, ми були з ним «на ти». Доречі, син Висоцького Нікіта служив в армії один рік в нашому місті на вулиці О.Пушкіна. І ще одна річ: у кабінеті Любімова всі стіни від підлоги до стелі були розписані автографами друзів. І от, коли я розписався, тоді Юрій і сказав мені, що в спілкуванні сила людей. Дай Бог щоб і наші українці зрозуміли цю просту істину.

Інтервю записав Андрій Мева, Остров

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Мир
29.04.2025
13:00

Чтобы война стала экономически невыгодной. Об исторически обоснованных задачах ЕС

Первое - это ценности. Второе - это реакция. Третье - это экономика. Чтобы понять сущность и природу ЕС, желательно максимально полно раскрыть каждый из этих существительных.
Страна
28.04.2025
13:00

План Трампа по завершению войны: шансы на реализацию и дальнейшие шаги

Трампу нужен успех на этом направлении и он будет работать. Он понимает, что давить на Украину бесполезно, ведь ни власть, ни общество не воспринимают и игнорируют его давление. Поэтому, возможно, он начнет давить на Россию.
Донбасс
27.04.2025
15:30

Женское лицо пропаганды "русского мира": журналисты-хамелеоны и молитвы за "освободителей". Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе СМИ оккупированного Донбасса для пропаганды "русского мира" решили обратиться к, без преувеличения, сильной женщине. Физически сильной… "Официальный" сайт "ДНР" взял интервью у Марьяны Наумовой – четырехкратной...
Все статьи